Home Domov

Hľadať

IMG 20160608 124010
Swarovski
 alebo diamant?

Štandardne osádzame do našich šperkov
syntetické zirkóny, ktoré bežne vo svojich
šperkoch používajú zlatnícke výroby
.Všetky
kameňové šperky z kolekcie AWOZ je možné
vyrobiť aj s diamantmi. Do našich šperkov
nakupujeme diamanty, ku ktorým Vám
dodáme certifikát o pravosti kameňov.

Nie je ničím výnimočné ak si zákazník dodá
akýkoľvek drahý kameň osobne.Ak to dovolia
vlastnosti šperku, osadíme aj takto dodané
kamene.

Ceny, ktoré nájdete pri šperkoch sú vypočítane na základe syntetického zirkónu. Ak si želáte získať presnú cenu šperku s diamantom, zmeňte v nezáväznom on-line formulári, ktorý nájdete pod každým šperkom, druh kameňa. Cenu šperku s diamantom Vám pošleme na schválenie.

Kamene v našich šperkoch

Štandardne v našich šperkoch používame SWAROVSKI zirkóny. Údaje o kameňoch /množstvo, veľkosť/ popisujú ich použitie v zobrazenom šperku. Cena pri jednotlivých modeloch zahŕňa použité kamene podľa popisu. V tejto cene sú vždy zahrnuté Swarovski zirkóny. Ak to proporcie šperku dovoľujú, je možná zmena množstva a veľkostí kameňov.

Diamanty v našich šperkoch

 Každý šperk z našej ponuky, ktorý má osadený kameň je možné zrealizovať aj s diamantmi. Výsledná cena šperku sa môže výrazne líšiť podľa vlastností použitých diamantov.

V prípade ak si vyberiete šperky s diamantmi, budeme Vás kontaktovať pre bližšie špecifikovanie vlastností použitých briliantov, ako aj ich cien a výsledných cien šperkov. Samozrejmosťou je dodanie certifikátu.

Pri objednávke šperkov s diamantmi, je nutné zmeniť v objednávkovom formulári druh kameňa.

 Ak zákazník nepotrebuje bližšiu špecifikáciu diamantu, používame do veľkosti 2,00 mm diamanty s čistotou SI 1 a farbou F /Informácie o diamantoch nižšie/

O diamantoch

Aj keď je výskyt diamantov v prírode unikátny, diamanty sú tvorené jedným zo základných stavebných prvkov v prírode, uhlíkom. Kryštalizácia diamantov prebieha pri teplotách vyšších ako 1300 stupňov Celzia a pri tlaku presahujúcom 70 000 kilogramov na centimeter štvorcový. Zodpovedá to podmienkam, ktoré sú 100 až 200 kilometrov pod povrchom zeme.

Diamant je posudzovaný podľa štyroch kritérií. Podľa ich kombinácie poznáme skutočnú kvalitu a cenu diamantu. Tieto kritériá sa nazývajú 4C.

ČISTOTA - CLARITY

FARBA - COLOUR

VÝBRUS - CUT

VÁHA - CARAT

Čistota /Clarity/

Čistota diamantov je definovaná na základe pozorovania nedokonalostí, ako sú napríklad inklúzie a vonkajšie poškodenie. Pre túto definíciu je záväzné desať násobné zväčšenie pod lupou. Takmer každý diamant obsahuje inklúzie /uzavreniny/, čo však vôbec neovplyvňuje ich krásu, naopak je potvrdením ich prírodného pôvodu. Zároveň však platí, že najdrahší diamant je práve ten najčistejší. Dokonale čistý diamant je ten, na ktorom ani skúsené oko pri zväčšení neobjaví inklúzie alebo iné kazy.

LC, IF - dokonale čisté /loup clean, internally flawless/ 

VVS1, VVS2 - veľmi, veľmi malé inklúzie /very, very small inclusion/

VS1, VS2 - veľmi malé inklúzie /very small inclusion/

SI1, SI2 - malé inklúzie /small inclusion/

P1 - stredné inklúzie /Piqué 1/

P2 - väčšie inklúzie, môžu byť viditeľné voľným okom /Piqué 2/

P3 - veľké inklúzie, viditeľné inklúzie v brúsenom kameni voľným okom /Piqué 3/

Farba /Color/

Farba je jednou z najdôležitejších vlastností diamantov. Významne sa podieľa na určení jeho hodnoty. Diamanty sa vyskytujú v palete farieb, ktorá sa pohybuje cez červenú, modrú, zelenú, žltú, hnedú až po čiernu. Bezfarebné, teda prvotriedne biele sú ideálom kryštálu, ktorý láme svetlo do všetkých farieb dúhy. Sú veľmi vzácne, diamant je jediným drahokamom, u ktorého sa cení bezfarebnosť. K oceneniu čírych diamantov sa používa podrobná stupnica farieb, označenými s písmenami abecedy.

D prvotriedne biely+

E prvotriedne biely

F veľmi biely+

G veľmi biely

H biely

I-J slabo sfarbený biely

K-L sfarbený biely

M slabo nažltlý 1

N-O slabo nažltlý 2

P-R slabo nažltlý 3

S-Z slabo nažltlý 4

      žlté a farebné diamanty

Na rozdiel od žltých alebo hnedých zafarbení, diamanty iných farieb sú oveľa vzácnejšie a drahšie. Už aj bledo ružové alebo modré zafarbenie môže vysoko zvýšiť ich cenu, intenzívnejšie zafarbenie býva obvykle žiadané a diamanty majú pri týchto zafarbeniach najvyššie ceny. Rozmanitosť nečistôt a štrukturálnych nedokonalostí má za následok rôzne zafarbenia.

Výbrus /Cut/

Proporcia a symetria výbrusu diamantu majú veľký význam pre jeho vzhľad a rozptyl svetla na spektrálne farby. Keďže ostatné vlastnosti diamantov sú dané prírodou, práve výbrus je jediné z kritérií, ktoré je najviac ovplyvniteľné človekom. Najobľúbenejším výbrusom je briliantový, ktorý obsahuje 57 plôch. Ostatné výbrusy, takzvané fantazijné, majú rôzny počet plôch /smaragd, ovál, kvapka, srdce, princes, markíza/.

Váha /carat/

Karát, používa sa pre stanovenie hmotnosti diamantu, skratka - ct, 1ct = 0,20g delí sa na 100 bodov. Diamant s 50 bodmi má váhu 0,50 karátu. Aj keď je karát najznámejším faktorom pri určovaní ceny diamantu, môžu mať dva kamene s rovnakou váhou rozdielnu hodnotu. Hodnota diamantu je závislá od celkovej kvality diamantu. Kvalitatívne vysoko hodnotené diamanty sa vyskytujú vo všetkých veľkostiach. Čím je väčší kameň, tím je väčšia cena za jeden karát.

 
 

VNÚTORNÉ
GRAVÍROVANIE
ZDARMA

Gravírovanie mien a
dátumov do svadobných
obrúčok u nás zdarma!
viac

 

ZÁRUKA A SERVIS

Záruka 6 rokov.
Bezplatný servis na
svadobné obrúčky.
viac

 

SWAROVSKI ALEBO
DIAMANT?

Kamene v našich šperkoch.
O diamantoch.
viac
 

SHOWROOM AWOZ

Ivanka pri Dunaji
Otvorený aj v sobotu

Otváracie hodiny:
Po - Pia: 14:00 - 18:00
Nie je potrebná
rezervácia termínu!

po 18:00/cez víkend:
Je potrebná
rezervácia termínu!
0903 706 480
info@awoz.sk

navštíviť showroom

obrazok

VirtueMart
Váš košík je prázdny